grill na balkonie

Grill na balkonie 3 sposoby na legalne grillowanie

Weekendowe grillowanie to ulubiony weekendowy sport Polaków. Wszystko jedno czy jest wiosna, lato czy jesień – w radiu słychać „jak sobota to tylko do Lidla, do Lidla”… czyli czas na grilla. Grill na balkonie – to przecież „must” w sobotnie popołudnie. Hmm… Czy to jednak legalne? Czy sąsiad może przyjść i przerwać imprezę lub co gorsza – zadzwonić na policję albo straż pożarną, aby ona zakończyła Twoje sobotnie party?

Czytaj więcej
ilu mieszkań brakuje w Polsce

Przeprowadzka – jak się zorganizować?

Z jednej strony cieszysz się, że sprzedaż mieszkania już prawie dobiegła końca. Z drugiej – czeka Cię jeszcze kilka spraw do załatwienia. Między innymi przeprowadzka. Nie wystarczy kupić kilka kartonów i worków, spakować wieczorem i rano zapomnieć o całym przedsięwzięciu. To znacznie bardziej skomplikowane. Dlatego, aby o niczym nie zapomnieć – przeprowadzkę zacznij od dobrego i szczegółowego planu.

Czytaj więcej
negocjacje ceny mieszkan

Dobre ceny mieszkań, czyli jak skutecznie negocjować

Dzwonię do osoby, która chce sprzedać mieszkanie. Proponuje, że jej pomogę, przeprowadzę przez cały proces. W słuchawce słyszę - NIE! Absolutnie nie zapłaci 12,000zł za usługę. Zna ceny mieszkań i sam sobie poradzi. Za 2 tygodnie widzę ogłoszenie tego samego mieszkanie – cena obniżona o 20,000zł. Założę się, że przy negocjacjach sprzedający zejdzie kolejne 20,000zł. Dlaczego? Bo woli obniżyć cenę o 40,000zł niż zapłacić 12,000zł za to, żebym znalazł osobę, ...

Czytaj więcej
Biuro nieruchomosci Krakow

Prezentacja mieszkania, czyli jak szybko sprzedać nieruchomość

Jeżeli planujesz samodzielnie sprzedać mieszkanie, zapraszam do cyklu porad – „Sprzedaż mieszkania w 15 krokach”. Ten wpis opisuje krok 9, czyli prezentacja mieszkania. Jak przygotować się na spotkanie z klientami, jak się zachować podczas prezentacji sprzedawanego mieszkania, na jakie pytania należy być przygotowanym i czego unikać podczas pierwszego spotkania z potencjalnym kupującym.

Czytaj więcej