plan mieszkania wizualizacje

Jak przygotować plan mieszkania, wizualizację i spacer 3D?

Znasz swoje mieszkanie jak własną kieszeń. Poruszasz się po nim z zamkniętymi oczami. W środku nocy bez zaświecania światła i otwierania oczu trafisz do toalety czy kuchni. I jedyne co czasami wybudza się z półsnu to nadepnięcie na porzucony na podłodze klocek. Bez względu czy jest mały czy duży – nadepnięcie na niego boli tak samo i skutecznie wybudza. I o to właśnie chodzi – o wybudzenie potencjalnego kupującego z beznamiętnego przeglądania ogłoszeń. Jak przyciągnąć uwagę osób poszukujących nieruchomości i jak szybko sprzedać mieszanie?

Tu znajdziesz informację na temat przygotowania mieszkania oraz o tym jak zrobić dobre zdjęcia wnętrza. Oprócz tego, że musisz zadbać o estetykę ogłoszenia, przygotuj również część praktyczną. Czyli między innymi plan mieszkania.

Jak przygotować plan mieszkania?

Plan mieszkania to bardzo praktyczna i przydatna część ogłoszenia. Zdjęcia prezentują wnętrze, wyposażenie, dzięki nim przyciągniesz uwagę kupującego i wyróżnisz się z pośród tysiąca innych ogłoszeń. I zaraz po tym, trzeba przejść do części praktycznej. Dzięki temu, że do ogłoszenia dołączysz plan nieruchomości, osoba poszukująca mieszkania zacznie oczyma wyobraźni ustawiać w nim swoje meble, lampy, szafki i regały na książki. Wyobrazi sobie jak duża jest łazienka i czy na balkonie zmieści się piaskownica dla dziecka.

W intrenecie są dostępne darmowe programy do tworzenia planów i wizualizacji, ale zanim do tego dojdziemy proponuję tradycyjną kartę A4 i ołówek, do tego metr lub laserowy miernik i zaczynami. Zmierz długość i szerokość pomieszczeń, zaznacz na planie okna, drzwi, wnęki i dodatkowe ściany.

Oprócz obrysu mieszkania na planie powinny znaleźć się również meble, łazienka, kuchnia z wyposażeniem i dodatki. Nie musisz idealnie odwzorowywać układu wnętrza swoje mieszkania, skup się na aspekcie praktycznym.

Darmowe programy do przygotowania planu nieruchomości

Moim ulubionym programem do tworzenia planów jest Kaza Plan. Jest to darmowa aplikacja dzięki której wykonasz prosty plan 2D i 3D. Program jest dostępny w polskiej wersji językowe. Możliwości Kaza Plan  są dość rozbudowane, obejmują setki elementów wystroju i umeblowania, możliwość zmiany kolorów wszystkich powierzchni płaskich, a nawet projektowanie nieruchomości wielopoziomowych. Nie wymaga logowania.

https://pl.kazaplan.com/

Przygotowanie dobrego planu, który zwróci uwagę potencjalnych kupujących zajmuje kilka godzin, szczególnie jeżeli robi się to po raz pierwszy. Nie chcesz tracić czasu i nerwów – chętnie zajmę się sprzedażą Twojego mieszkania. Zrobię odpowiednie zdjęcia i przygotuję plan. Zadzwoń lub napisz. Wystarczy jeden telefon i po problemie.

Jesteś ze mną nadal – gratuluję determinacji. Pora na kolejną propozycję darmowego programu.

Kolejną propozycją jest HomeStyler. https://www.homestyler.com/int/ Bardziej zaawansowany, ale też ładniejszy graficznie program dostępny w j. angielskim, j. niemieckim czy j. rosyjskim. Posiada tysiące elementów wystroju, więc zapewne każdy znajdzie tu coś, co choćby kolorystyką i kształtami odda rzeczywisty wygląd mebli w sprzedawanym mieszkaniu. Podobnie jak Kaza daje możliwość projektowania w 2D i 3D.

Na YouTube dostępne są filmiki, które pomogą w obsłudze programu.

https://www.youtube.com/channel/UCNn9WxXe0aaQGPSoX5A_kaA/videos

Jeżeli Twoje mieszkanie można podzielić na 2 bądź więcej mniejszych lub jeżeli można zmienić jego układ, przygotuj kilka planów. Pokaż dostępne opcje i możliwości, dzięki temu trafisz w gusta większej grupy klientów.

Wizualizacja nieruchomości pod sprzedaż

Plan to według mnie absolutny „must have” oferty sprzedażowej. Jeżeli Twoje mieszkanie wymaga remontu, uruchom wyobraźnię kupujących dodając wizualizację. Pokaż im jak mieszkanie będzie wyglądało po remoncie.

Jest kilka metod na przygotowanie wizualizacji. Jeżeli przyłożyłeś się do wykonania pełnego planu, łącznie z kolorami, meblami, strukturą itp. – wizualizacje masz już praktycznie gotowe. Oczywiście jakość oferowana przez darmowe programy nie jest tak dobra, jak ta, którą oferują profesjonalne narzędzia graficzne. Ale lepsze to niż nic. No i przede wszystkim masz to za darmo, nie liczą kilku godzin spędzonych nad przygotowaniem grafiki.

Jeżeli natomiast sprzedajesz duże, drogie mieszkanie w prestiżowej lokalizacji, rozważ inwestycją w profesjonalną wizualizację. Koszt jednego ujęcia wykonany przed grafika zaczyna się od ok 250zł Oczywiście jedno ujęcie nie wystarczy. Potrzebujesz ich ok 8 co robi już całkiem spory koszt. No cóż… teraz już wiesz za co płacisz dobremu agentowi. Pomagając moim klientom sprzedać mieszkanie, to ja pokrywam koszty planów, zdjęć i wizualizacji.

Spacer 3D do ogłoszenia o sprzedaży mieszkania

I ostatni element, dość modny i popularny ostatnio to spacer 3D.

Co to jest spacer 3D?

Zaproś klientów na wycieczkę po swoim mieszkaniu, pokaż im układ i wnętrze, tak aby mogli poczuć jest, jakby naprawdę byli u Ciebie. Spacer 3d to nic innego jak cyfrowe skany wnętrz połączone w interaktywny model 3D. Pozwalają na zwiedzanie w pełni odwzorowanych powierzchni sprzed ekranu komputera, tabletu lub smartfona. Bez wychodzenia z domu w pełnym wymiarze 3D. Takie interaktywne prezentacje powstają dzięki nałożeniu na siebie dużej ilości zdjęć panoramicznych. W odróżnieniu od klasycznej fotografii tutaj mamy możliwość obserwacji otoczenia w zakresie 360 stopni w poziomie i 180 w pionie. użytkownik korzystający ze spaceru ma wrażenie, że faktycznie zwiedza prezentowane miejsce. Stąd właśnie określenie takiej prezentacji jako wirtualnych wycieczek/spacerów 3D. Nie potrzebuje do tego specjalnych okularów czy gogli. Do przygotowania spaceru jest potrzebny zestaw aparatów, które wykonają odpowiednie zdjęcia.

Usługa wirtualnego spaceru to koszt 500-1000zł. Dużo? Z jednej strony tak, z drugiej – pamiętaj, że szczególnie teraz ze względu na COVID część kupujący albo nie może albo nie chce wychodzić z domu. Dzięki spacerowi 3D masz możliwość zaprezentowania swojego mieszkania tej grupie klientów. Możesz zachęcić też osoby, które mieszkają w innym mieście lub po prostu nie mają czasu na oglądanie mieszkań.

W kwestii przygotowania mieszkania do sprzedaży to już prawie koniec. Jeszcze tylko właściwa oferta i ogłoszenie będzie gotowe.

Powodzenia

Jeżeli zdecydujesz się na pomoc ze strony doradcy – zapraszam do kontaktu.

paselahome kontakt

pozdrawiam,

Jacek Pasela

Sprawdź też nasze inne posty:

kredyt hipoteczny

3 powody, dla których warto teraz pomyśleć o zaciągnięciu kredytu hipotecznego?

inflacja

Co to jest inflacja – 3 główne powody rosnących cen w Polsce

rata kredytu

Dlaczego rata kredytu hipotecznego rosnie

wakacje kredytowe

Na czym polegają wakacje kredytowe